Číslo 1

(duben 2006) - První číslo spatřilo světlo požárního světa...

Vážený a milý Promačtenáři,

do rukou či na obrazovku se Vám dostává historicky první číslo Promatího občasníku s názvem ProČas®. Cílem občasníku ProČas® není představovat Vám nové produkty, přinášet akční ceny či nabídky dovolených s Promatem.

Na těchto řádcích bychom Vás chtěli informovat o tom, co zajímavého – z našeho hlediska – se kde stalo, co jsme přečetli (za Vás) a co jsme se domákli (bez Vás). A také bychom Vám chtěli představit a přiblížit ty z našeho Promat-týmu, s nimiž jste v denním kontaktu a o nichž mnohdy ani nevíte jak vypadají.

Pokud naše informace upoutají Vaši pozornost, úpřimně nás to teší. V případě opačném se budeme snažit přiblížit i k Vaši představě o informacích, které Vám ProČas® má přinášet, aby se také pro Vás stal ProČas® něčím, na co se budete moci pravidelně těšit.

Za PromaTým bych Vám závěrem rád popřál krásné a odpočinkové prožití Velikonočních svátků, stejně jako dnů po-svátečních.

A vězte, že ani Velikonoce Vám nedají mat !!

Ing. Ladislav Zajíc,
Promat s.r.o.

 
 
 
Obsah
 
01   Co je Promat? Kdo je Promat?
 
02   Čtvrtý mobilní operátor v ČR?
 
03   Ze světa kvality
 
04   Konference PKPO
 
05   Okénko z Technické normalizační komise č. 27
 
06   Parkování v ul. V. P. Čkalova
 
 

Co je Promat? Kdo je Promat?

Jméno firmy Promat je v odborných kruzích velmi dobře známo a dosti pravidelně skloňováno. Málokdo však ví, co znamená. Lze je vykládat dvěma způsoby: Protipožární materiály, což je česká verze, anebo tak, jak je to doopravdy, Progressive materials. Firma byla původně založena jako společnost pro moderní stavební materiály.

Promat s.r.o. je dceřinnou společností Promat International a patří do holdingu Etex GROUP(dříve Eternit). Na českém trhu je firma činná od roku 1993 prostřednictvím své divize požární bezpečnost staveb (PBS). V roce 1998 se přidala i divize vysokoteplotních materiálů (HTI).

Divize PBS

pracuje se speciálními požárním materiály a nalézá uplatnění na každé stavbě a u každého výrobce požárně bezpečnostních zařízení. Nosným produktem jsou požární desky typu PROMATECT® a PROMAXON®, těsnící materiály PROMASEAL®, požární skla PROMAGLAS® a další.

Divize HTI

se zabývá aplikacemi vysokoteplotních izolací v řadě průmyslových odvětví. Kromě těch tradičních – sklářství, keramika, hutnictví, cementářství a chemická výroba – se orientuje i na dynamicky se rozvíjející obory, jako např. konstrukce kotlů, výroba domácích spotřebičů, stavby krbů apod.


nahoru

 
 

Čtvrtý mobilní operátor v ČR?

Při volání do naší kanceláře využívejte našich GSM bran. Připravili jsme pro vás po jedné GSM bráně od každého operátora. Na rozdíl od čísel Eurotel, T-Mobile a Vodafone (rozeznáte je podle prvního trojčíslí)* poznáte bránu PROMAT podle posledního šestičíslí. Písmeno P najdete na klávese s číslem 7, písmeno R rovněž na klávese 7, písmena O a M na 6, A na 2 a nakonec T vidí- me u 8. PROMAT = 776628.

K propojení Eurotel –> Promat použijte předvolbu 606 + číslo „operátora“ PROMAT,

k propojení T - Mobile –> Promat použijte předvolbu 605 + číslo „operátora“ PROMAT,

k propojení Vodafone –> Promat použijte předvolbu 776 + číslo „operátora“ PROMAT.

Za propojení „svého“ operátora a „operátora“ PROMAT nejsou účtovány žádné zvláštní propojovací poplatky**.

* Pokud majitel čísla nepřestoupil k jinému operátorovi.

** Platíte pouze hovorné podle sazby „svého“ operátora.


nahoru

 
 

Ze světa kvality

V roce 2005 získala firma Promat s.r.o. certifikát kvality dle norem řady ISO a doplnila tím chybějící článek v řetězu mezi certifikovanou výrobou v mateřské firmy v Belgii a konečným zákazníkem.


nahoru

 
 

Konference PKPO

7. a 8. března se konala již 2. konference PKPO s mezinárodní účastí „Prevence závad v požárně bezpečnostních zařízeních“. Firma Promat s.r.o. se zúčastnila firemní prezentací nového materiálu PROMAXON®, kterou přednesl Mgr. Vladimír Háp a prezentačním stanovištěm, kde na dotazy odpovídali naši technici Ing. Jiljí Frühauf a Jaroslav Machač.

V bloku odborných přednášek vystoupil Ing. Libor Fleischer se stále horkým tématem „Chyby v aplikacích požárně bezpečnostních zařízení“.

Na konferenci měli možnost poprvé představit své exponáty vítězové prestižní soutěže Profesní komory požární ochrany® Zlatý plamen. Naše firma předvedla fotografie z aplikací unikátní protipožární prosklené stěny Promat®-SYSTEMGLAS® se skly spojenými pouze silikonem. Tento systém zvítězil v soutěži v roce 2002.

Přednášky z konference jsou na stránkách www.komora-po.cz. Těšíme se na příští konferenci, kterou také doporučujeme vašemu zájmu.


nahoru

 
 

Okénko z Technické normalizační komise č. 27

TNK č. 27 na svém zasedání dne 12. 1. 2006 zrušila normu ČSN 73 0856 Zavěšené podhledy. Výsledky zkoušek jsou platné dle vystavených PKO.


nahoru

 
 

Parkování v ul. V. P. Čkalova

Pro ty z Vás, kteří k nám občas zavítají, jsme zainvestovali do vyhrazeného parkoviště. Máme 1 stání a to hned na rohu ulice před sídlem firmy.


nahoru

 
 

Materiály pro požární bezpečnost staveb


nahoru

 
Promat s.r.o.
V. P. Čkalova 22/784
160 00 Praha 6 - Bubeneč
tel.: +420 233 334 806
fax: +420 233 333 576
skype: promat.praha
GSM: 605 PROMAT
605 PROMAT
605 PROMAT
promat@promatpraha.cz
www.promatpraha.cz