Číslo 13

(únor 2009)

Vážený a milý Promačtenáři,

únor bílý, pole sílí – tak praví jedno staré dobré české… Věříme, že bílý únor přináší radost i jinde, nejen na poli, a pokud ne, doufáme, že ProČas® to dožene.

Dnešní dopravní okénko Vám může lehce pomoci, pokud právě sněhově bílé silnice zatočí s Vámi či Vaším vozidlem – ne všichni jsme si už stačili zvyknout na novou úpravu v „silničním“ zákoně. Promatí kalendář informuje o nejbližších akcích, konferencích, výstavách nebo školení kontrolních techniků. A připomíná také každoroční Velikonoční regatu, tento rok jubilejní.

V tradiční rubrice Realizovaných staveb dnes zavítáme na severní Moravu, kde v centru zpracování železa nezvykle najdete kulturně hodnotnou stavbu, Vítkovický zámek. ProČas® přinese i své další tradiční rubriky – Kde nakoupit promatí materiály, Kam na dobré jídlo, co dobrého k němu připít a nebo Kdo je kdo v „dresu“ Promat.

Jako každé čtvrtletí, i tentokrát se dočtete více v odkaze níže. Věříme, že čtvrtletník ProČas® přispěje k Vaší dobré náladě a radosti, nejen z neutuchajících sněhových přídělů !!

Promat s.r.o.

 
 
 
Obsah
 
01   Tak Vám ňák nevím
 
02   Záznam o dopravní nehodě
 
03   Kdo je kdo?
 
04   Z Promatího kalendáře
 
05   Doporučujeme
 
06   Z aktivit Profesní Komory Požární Ochrany
 
07   Realizovali jsme s vámi
 
08   Nová závozová linka
 
09   Kam za dobrým jídlem?
 
10   Sendvičová deska DURASTEEL®
 
 

Tak Vám ňák nevím

Dobrý den přeji,

nevím jak Vám, ale už mi trochu vadí, jak se na mne z médií všeho druhu hrne cosi, co novináři nazývají krizí, recesí, záporným růstem a já nevím, čím ještě. Zkrátka a dobře, už mně ty šipky směrem dolů štvou. Trvám si na svém, že jde o problém tzv. zástupný a někteří lidé mají teď nové zaklínadlo. Kdyby se média raději starala o srážku dvou satelitů.… Zaujalo mne něco jiného, co jistá komerční TV předložila senzacechtivému obecenstvu, jako problém neřešitelný (pardon, věc neřešitelnou, to slovo od p. … je u nás ve firmě na černé listině, spolu se slovem od k...). A sice: soudruzi z Číny od nás už nechtějí kupovat granulát z pečlivě tříděných PET láhví a tím asi skončí náš tříděný odpad na společné skládce směsného, místy až směšného, odpadu. Fachmani moudře kývou hlavami, obávají se, že ke třídění nucené obyvatelstvo propadne trudnomyslnosti. Odborník se diví, laik žasně.

Ano, my, neodborná odpadní veřejnost, která rozumí stavbám, opravdu žasneme. Vždyť řešení je nádherně jednoduché, ekologické – a světe div se – i ekonomické. Holt začneme tu draze prodávanou vodu, točenou z kohoutku a sycenou a popř. slazenou na lince, stáčet do láhví. Do vratných láhví ze skla. A průmysl má co dělat, strojírenství může dělat linky, IT je budou programovat, jen ten NERV asi bude v „kýblu“. Řešení krizí jsou snadná a tak se loučím „Krize všech zemí – spojte se a zhyňte!“


nahoru

za Promat-team Ing. Ladislav Zajíc
 
 

Záznam o dopravní nehodě

Od 1. ledna 2009 se k dopravním nehodám, kdy škoda na vozidlech nepřesáhne 100 000,- Kč a nedojde ke zranění osob, nevolá policie ČR.

Navíc se, ale přidává povinnost, dle zákona o silničním provozu č. 274/2008 Sb., pro účastníky nehod pořídit „Záznam o dopravní nehodě“.

Tento formulář, který by neměl chybět v  žádném vozidle, můžete získat na http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/zaznam_nehody/zaznam_nehody.htm

Přejeme Vám, aby tyto listy zůstaly na Vašich cestách nepopsané!


nahoru

Za Promat-team Ing. Petr Kejklíček
 
 

Kdo je kdo?


nahoru

 
 

Z Promatího kalendáře

• Seminář CERPAD:

dne 19. 3. 2009 se bude konat v Městském společenském domě, Zámecká 109, v Kolíně, seminář sdružení CERPAD. Jednotlivé příspěvky budou zaměřeny převážně na správnou regeneraci panelových a bytových domů. Více na http://www.panelcentrum.cz

• Velikonoční regata 2009:

všechno je jednou poprvé a někdy také podesáté. VR 2009 je ten druhý případ. Letos startuje v  Biogradu na moru jubilejní ročník, a to 28. 3. 2009. Jede se jako off-shorový závod do Dubrovníku a zase zpět. Promat podporuje posádku cpt. Saši Nedvědického a bude mít na palubě svého stálého zpravodaje. Zprávy o VR najdete na http://www.velikonocniregata.cz/2009

• Červený kohout:

31. 3. – 1. 4. 2009 se koná již tradiční konference Červený kohout 2009. Konference se můžete zúčastnit v Hluboké nad Vltavou. Pro zájemce je více informací k dispozici na http://www.dumtechnikycb.cz//Brozura2009-kr.pdf

• Ampér 2009:

31. 3. – 3. 4. 2009 se bude konat na výstavišti PVA Letňanech v pořadí již 17-tý veletrh elektrotechniky. Naše firma se této akce opět zúčastní a nabídne Vám prezentaci protipožárních systémů Promat, zaměřených na problematiku „elektro“. Najdete nás v hale 1, číslo stánku F8.

• Valná hromada PKPO:

18. 5. 2009 se koná valná hromada Profesní Komory Požární Ochrany. Poprvé v historii PKPO se nesejdou členové na jednání vrcholného orgánu v Praze, ale v Hluboké nad Vltavou. Bližší informace budou v průběhu března k dispozici na internetových stránkách PKPO – www.komora-po.cz. Členové PKPO budou samozřejmě o podrobnostech konání valné hromady včas informováni.

• Kontrolní technik PBZ Promat 2009:

Pravidelně jako každý rok pro Vás připravujeme dne 19. 5. 2009 v Olomouci a 20. 5. 2009 v Praze, speciální školení s  názvem „kontrolní technik požárně bezpečnostních zařízení (PBZ)“ dle vyhlášky 246/2001 Sb. Toto školení je zpoplatněno a přihlásit se je možné již nyní na e-mail: skoleni.pbz@promatpraha.cz

• Konference PKPO:

19. – 20. 5. 2009, rovněž v  Hluboké nad Vltavou, se můžete zúčastnit Konference s  mezinárodní účastí, kterou pořádá PKPO počtvrté. Letošním tématem je „Požární bezpečnost v  energetice“. Bližší informace budou rovněž v průběhu března k dispozici na internetových stránkách PKPO www.komora-po.cz a na stránkách organizačního garanta konference www.tep-kubickova.cz

• Hutní konference - TEORIE A PRAXE VÝROBY A ZPRACOVÁNÍ OCELI:

1. – 2. 4. 2009 se v hotelu Relax v Rožnově pod Radhoštěm uskuteční konference pořádaná spo-lečností Tanger s.r.o., zaměřená na prezentaci nejnovějších poznatků z oboru hutnictví železa a oceli. Bližší informace na www.ocelari.cz


nahoru

Za Promat-team Ing. Petr Kejklíček, Ing. Vilém Stanke, Ing. Ladislav Zajíc a Dr. Ing. Michal Přibyl
 
 

Doporučujeme

Dornfelder, zkratka Dr., jakostní odrůdový, suché červené víno, ročník 2007, Žernosecké vinařství s.r.o.

Barva: tmavě granátová

Vůně: intenzivní, ovocná s nádechem lesních plodů, zejména ostružin a borůvek

Chuť: výrazná, plná, velmi harmonická s podtóny malin, ostružin a borůvkové marmelády

Stolování: hodí se především k pečeným masům, zvěřině, těstovinám, případně výrazným zrajícím sýrům

Osobní dojem: výrazné víno plné chuti, které zanechává na jazyku příchuť čokolády se pije tak dobře, že je třeba něco konzumovat, abyste se udrželi ve svěží kondici až do konce ochutnávky. Když jej necháte déle „dýchat“ začne být jemnější, chuťově sametové a nasládlé.


nahoru

Za Promat-team Dr. Ing. Michal Přibyl
 
 

Z aktivit Profesní Komory Požární Ochrany

PKPO má mimo jiné za cíl zvyšovat odbornou úroveň osob a fi rem podnikajících v  požární bezpečnosti a zvyšovat obecné povědomí o  požární bezpečnosti u  široké veřejnosti. K  tomuto účelu slouží semináře PKPO, pořádané vždy k  nějakému konkrétnímu tématu ve vztahu k požární bezpečnosti. Zatím posledním, jehož jste se mohli zúčastnit, se konal 18. 2. 2009 v KD Ládví v Praze 8 pod názvem „Bytové domy z požárního hlediska“. Seminář byl zařazen do programu celoživotního vzdělávání ČKAIT.

PKPO rovněž každý rok oceňuje nejlepší nápady ve čtyřech kategoriích – hasicí přístroje a hydrantové systémy, požární bezpečnost staveb, speciální technologie a zařízení, akce roku. Jedná se již o  devátý ročník soutěže „Zlatý plamen PKPO“. Vítězové za rok 2008 budou již tradičně vyhlášeni na valné hromadě, která se letos koná poprvé mimo Prahu – 18. 5. 2009 v Hluboké nad Vltavou.

PKPO se zaměřila i na osobnosti, které se jakýmkoli způsobem zasloužily o rozvoj celého oboru. Cena, která bude letos udělena potřetí, nese jméno našeho tragicky zesnulého kolegy a prezidenta PKPO Mgr. Vladimíra Hápa. Cena Mgr. Vladimíra Hápa je udělována pod záštitou generálního ředitele HZS ČR genmjr. Ing. Miroslava Štěpána a není jen symbolické, že ji věnuje Promat s.r.o. Pokud jste i Vy zvědavi na to, kdo bude touto cenou odměněn za svou práci letos, přijďte na 4. konferenci s mezinárodní účastí, kterou pořádá PKPO 19. – 20. 5. 2009 v Hluboké nad Vltavou.


nahoru

Za Promat-team Ing. Vilém Stanke
 
 

Realizovali jsme s vámi

Vítkovický zámek je dnes jedinou původní stavbou v areálu společnosti VÍTKOVICE pocházející z první poloviny 19. století. Byl postaven v  roce 1847 jako reprezentační budova, nebo též „Centralhaus“, byl sídlem ředitele železáren, resp. v  letech 1873 – 1939 generálního ředitele Vítkovického horního a hutního těžířstva. Část místností užívali majitelé těžířstva při svých příležitostných pobytech ve Vítkovicích. Původně si pro tento účel vybudovali v roce 1844 vilu, která stála blíže k závodu, ale ta později sloužila jiným účelům. Rothschildové totiž navštěvovali železárny jen sporadicky – například při zasedání těžařské rady nebo když přijela mimořádně významná návštěva (jako císař František Josef I., prezidenti T.G. Masaryk a Eduard Beneš apod.). Autorem projektu budovy byl stavitel Antonín Krause.

K větším stavebním úpravám v budově docházelo obvykle v souvislosti s nástupem nového generálního ředitele: tedy v roce 1916, když nastoupil do funkce Adolf Sonnenschein a v roce 1932, když byl generálním ředitelem jmenován Oskar Federer. K rozsáhlým a architektonicky necitlivým změnám došlo po roce 1948, když bylo rozhodnuto o využití zámku pro potřeby podnikových organizací ROH, KSČ a ČSM, byla zde rovněž umístěna redakce Jiskry a kádrové oddělení, později útvar Výchova a vzdělávání a Technická knihovna. Poslední zásahy do původní stavby byly provedeny v souvislosti s přípravou stálé expozice podnikového muzea, které bylo zřízeno v prostorách prvního poschodí v roce 1971.

Současný generální ředitel společnosti Vítkovice holding, a. s., Jan Světlík začal připravovat projekt rekonstrukce budovy vítkovického zámku do podoby odpovídající zhruba stavu na počátku 20. století. Ještě nedávno oprýskaná a zvenku nevábně působící budova tak bude po padesáti letech vrácena svému původnímu účelu a stane se opět reprezentativním objektem společnosti Vítkovice.

Z konstrukcí Promat byla na stavbě použita aplikace typového řešení ochrany dřevěného trámového stropu č. 428.20 s  požární odolností REI 45, Konstrukce byla využita k ochraně a zvýšení požární odolnosti stávajícího hlavního dřevěného schodiště. Základním použitým konstrukčním materiálem jsou kalsiumsilikátové desky PROMATECT®-H. Projekt rekonstrukce je dílem kanceláře Studio Ranný Vítkovice, požárně bezpečnostní řešení vyprojektoval Ing. Evžen Hofmann. Vlastní montážní práce protipožární konstrukce provedlo sdružení fi rem PRO UNIE s.r.o. a INTER-PROFIL s.r.o


nahoru

Za Promat-team Ing. Libor Fleischer
 
 

Nová závozová linka

Rádi bychom Vás informovali o nové závozové lince, která určitě potěší zákazníky ze severních a západních Čech, konkrétně okolí Ústí nad Labem, Karlových Varů a Plzně.

Pro začátek plánujeme závoz do tohoto regionu 1 x měsíčně. Více informací naleznete na našich webových stránkách www.promatpraha.cz/zavozove-linky


nahoru

Za Promat-team Monika Skotnicka
 
 

Kam za dobrým jídlem?

Restaurace Kavala- kousek od sídla naší firmy je na rohu ulic Terronská a Charlese de Gaulla ukryt kulinářský poklad. Nápis TAVERNA je v  našich krajích naprosto neinspirativní a neburcující chuťové buňky. Ale maskování je někdy nutné.

Interiér je v  řeckém stylu a kuchyně rovněž. Není to tak dávno, co jsme si zde pochutnávali na pečeném feta sýru s  rajčaty – i  oči byly potěšeny z  přípravy. Následovalo kůzlečí masíčko, které jsme zalévali výborným růžovým vínem z  jednoho větrného řeckého ostrova. Jako zákusek byla skvělá baklava, která příjemně dotvořila dojem z této restaurace. Metaxa na závěr by byla třešničkou na dortu, ale tu jsem si musel nechat ujít, protože Policie ČR má za úkol vymáhat (pokuty) a stranit (lupičům). Nicméně i tak tento restaurant doporučuji Vaší pozornosti. A když už se tu budete vyskytovat, přijďte k nám na dobrou kávu!

www.kavala-praha.cz/


nahoru

Za Promat-team Ing. Ladislav Zajíc
 
 

Sendvičová deska DURASTEEL®

Hledáte pevnou izolační desku a nejlépe oplechovanou aby něco vydržela? – pak jste možná potenciálním odběratelem izolačních sendvičových desek PROMATECT®-DURASTEEL®.

Izolační sendvičová deska se skládá z izolačního jádra, které je pevně integrováno mezi 2 pozinkované plechy, silné 0,5 mm. Slouží všude tam, kde je potřeba zajistit ochranu proti sálání, létajícím jiskrám, popřípadě prachovým částicím.

Dodávají se standardní panely o  základním rozměru: 9,5 x 1200 x 2500 mm, které je možno dále dělit a řezat pomocí nástrojů na obrábění kovů. Rozměrová přesnost je samozřejmostí stejně jako zdravotní nezávadnost materiálu. Pokud zatoužíte po detailnějším popisu, zabruste prosím na naše domovské stránky www.promatpraha.cz a do příslušného katalogu (záložky: Vysokoteplotní materiály/katalog HTI), kde je panel uveden pod starším názvem PROMATECT®-S.


nahoru

Za Promat-team Dr. Ing. Michal Přibyl
 
 

GPS navigace - sklad STABA - SERVIS spol. s r. o.

Prodejní sklad Ostrava:

Cihelní 99 N 49°50´45.553´´

702 00 Ostrava 1 E 18°16´15.681´´

Kontaktní osoba: Helena Kapounová

Tel.: 596 615 851

http://www.staba-servis.cz


nahoru

Za Promat-team Ing. Jan Ohanka
 
Promat s.r.o.
V. P. Čkalova 22/784
160 00 Praha 6 - Bubeneč
tel.: +420 233 334 806
fax: +420 233 333 576
skype: promat.praha
GSM: 605 PROMAT
605 PROMAT
605 PROMAT
promat@promatpraha.cz
www.promatpraha.cz