Číslo 3

(říjen 2006) - S Promatem na kola ... a další čas na ProČas !!

Vážený a milý Promačtenáři,

s příchodem prvních studenějších dní po velmi teplém a dlouhém létě se k Vám opět dostává další číslo našeho již spíše pravidelníku něž občasníku, bulletinu ProČas®.

Nové číslo přináší kromě jiných (podle nás) užitečných informací také to, jak správně „naladit“ vaše pneumatiky, neboť zima již klepe na dveře, a někde dokonce i vstoupila bez zaklepání…

Rádi bychom také upozornili na aktivní účast Promatu ve sportovních děních – tentokrát se Promat projel na kolech.

A v neposlední řadě se opět budete moci v rámci našeho seriálu „Představujeme se a nás…“ seznámit s tvářemi, které často znáte pouze z telefonů či „faxů“.

To vše, a nejen to, můžete najít v novém ProČasu, zbývá už jen popřát příjmné chvíle při čtení našich informací a brzy opět na viděno-slyšenou !!

Ing. Ladislav Zajíc,
Promat s.r.o.

 
 
 
Obsah
 
01   Lubor Tesař s Promatem v zádech
 
02   AQUATHERM 2006
 
03   PKPO
 
04   Zimní pneumatiky
 
05   Velux
 
06   Odborný seminář: Vláknité izolační materiály
 
07   ProČas doporučuje
 
 

Lubor Tesař s Promatem v zádech

Promat závodí s časem a Lubor Tesař s Promatem - tak bychom mohli nazvat rozloučení se sportovní kariérou českého reprezentanta v silniční cyklistice Lubora Tesaře. Pro své rozloučení nejen se svými fanoušky a příznivci tohoto krásného sportu si rodák z Plzně vybral exhibiční závod, kdy na 1280 metrů dlouhém okruhu čekala na borce velmi zvuč- ných jmen zhruba tři-čtvrtě hodina velmi svižného tempa s řadou úniků a krásných soubojů o finanční a věcné prémie vypsané na průjezdy cílovou páskou v jednotlivých okruzích. Přestože to ještě ráno v den konání závodu, v den oslav svátku Svatého Václava, vypadalo na spíše sychravý a uplakaný podzimní den, v poledne již začaly první sluneční paprsky rozzařovat nejen naše Proma-billboardy, aby pak na odpolední sportovní klání mohli diváci přihlížet v kraťasech a krátkém rukávu, kdy teplota na sluníčku přesahovala dvacetistupňovou hranici.

Více než symbolicky si dnes už pětatřicetiletý Lubor stoupl po skončení závodu na nejvyšší stupínek, neboť na zvlněném okruhu plzeňského závodiště SK Policie Plzeň dokázal, že závodit skutečně umí. Přestože v polovině velmi rychlého a mistrovsky obsazeného závodu (mj. Pavel Padrnos - DISCOVERY, Gerald Ciolek mistr světa 2006 - WIESENHOF AKUD, František Raboň T-mobile, Jirka Ježek - mistr světa 2006 tělesně postižených) byl Lubor stále ještě v hlavním poli, kterému se unikající skupinka pod vedením Pavla Padrnose vzdalovala s každým šlápnutím do pedálů, záverečný „špurt“ již byl zcela pod taktovkou mistra Tesaře.

Rádi se však pochlubíme i naší aktivní účastí v exhibici, neboť člen Proma-týmu Jan Panáček, bývalý špičkový reprezentant v dráhové cyklistice (několikanásobný mistr republiky a osmý z Olympijských her v Barceloně 1992) dokázal s elitou udržet tempo a závod úspěšně dokončil v hlavním poli. Jak sám po úspěšném absolvování závodu dodává, jedenáctiletá pauza od ukončení aktivní kariéry byla znát a s tradičním zvoně- ním do posledního okruhu si připomínal doby své největší slávy. Možná i proto, že jeho pětiletý syn Honzík dokázal v závodě pro nejmladší účastníky obsadit medailové 3. místo. Oběma Proma-reprezentantům děkujeme a blahopřejeme !!

Jak se podařilo našemu PromAgentovi zjistit, závodníci byli na Lubora domluveni, že by jeho vítězství v exhibici bylo krásnou tečkou za vrcholovou kariérou, ale na závodišti nedali nic znát, a Luborovi nenechali odpočinout ani na chvíli, o čemž hovoří i rychlostní průměr přes 44 km/h. I takový může být sport- spravedlivý i zábavný.

A my můžeme s hrdostí říct - Promat byl u toho !!


nahoru

Za Promat-team Ing. Jan Ohanka
 
 

Kdo je kdo?


nahoru

 
 

AQUATHERM 2006

Ve dnech 21. – 25. 11. 2006 se koná v areálu pražského výstaviště mezinárodní odborný veletrh Aquatherm zabývající se TZB a tím pádem i požární ochranou.

Dovolujeme si Vás na tuto akci pozvat; budeme zde vystavovat produkty související s touto problematikou.

Naše expozice bude zaměřena především na správné řešení protipožárního zabezpečení jednotlivých druhů instalací progresivními systémy Promat. Neboť především neošetřené prostupy požárně dělícími konstrukcemi jsou při požárech právě ta místa, kudy se šíří projevy požáru, jako jsou kouř, zplodiny, hoření a teplo.

….. podzim začíná být chladný, tedy přijďte se ohřát k našemu stánku s číslem 460 v hale L.

Těšíme se na Vaši návštěvu.


nahoru

Za Promat-team Ing. Petr Kejklíček
 
 

PKPO

Smutná událost, úmrtí našeho kolegy Mgr. Vladimíra Hápa, neměla vliv pouze na chod naší firmy, ale samozřejmě na celý obor požární bezpečnosti staveb. Vladimír mimo jiné zastával funkci prezidenta Profesní komory požární ochrany. Jeho odchodem byla vynucena volba nového prezidenta.

Nový prezident byl volen na jednání prezídia PKPO konaného 29.8.2006. Po předložení návrhů jednotlivých členů prezídia byl jednohlasně zvolen novým prezidentem PKPO pan František Kregl. Blahopřejeme.


nahoru

Za Promat-team Ing. Vilém Stanke
 
 

Zimní pneumatiky

Přes krásné babí léto se nenápadně blíží zima, která si žádá přezbrojení z letních

pneumatik na zimní. Jako ve všem i zde panuje mnoho mýtů a omylů. Zásadní rozdíl mezi letní a zimní pneumatikou není jen v hrubosti dezénu ale zejména v použité směsi, ze které je pneumatika vyrobena.

Letní pneumatika musí v létě odolávat vysokým teplotám, proto je vyrobena z tvrdé směsi, která s klesající teplotou ještě více tvrdne, čímž se zásadně snižuje přilnavost k vozovce nejen mokré ale i suché. Proto výrobci pneu doporučují přezout, jakmile teplota poklesne trvale pod 7 °C.

Aby zimní pneumatika byla schopna přenášet trakční síly na vozovku i za nízkých teplot, je vyrobena ze speciální směsi obsahující ve většině případů siliku, čímž je zaručena měkkost a přilnavost pláště i v mrazivém počasí na suchu, mokru, sněhu nebo ledu. Nevýhodou tohoto složení je rychlejší stárnutí – tvrdnutí zimní pneumatiky oproti letní.

Celoroční pneumatiky, které se opět po letech začínají objevovat v prodejní síti, nejsou správnou volbou, neboť jako každý podobný kočkopes jsou kompromisem, který v tomto případě znamená omezenou funkčnost v extrémech horké léto x mrazivá zima.

Z výše uvedených příčin doporučuje Promat včas přezout na zimní pneumatiky.

Je dobré si zapamatovat:

1. Na všech kolech vozidla pneumatiky stejného typu: radiální x diagonální

2. Na všech kolech stejný vzorek, i když legislativa tuto podmínku stanovuje pro kola jedné nápravy

3. Minimální hloubka dezénu – 1,6 mm, u zimních je doporučená minimální hloubka 4 mm

4. Zimní pneumatiky používat nejdéle 4 roky od data výroby

5. Rovnoměrné sjíždění vzorku na všech kolech vozidla – kontrola geometrie a tlumičů

6. Pravidelná kontrola tlaku v pneumatikách

Pro Vaši inspiraci uvádíme přehled nejlepších pneumatik v nejpoužívanějších rozměrech. Známkování pneumatik je od 1 do 5, jako ve škole. Za vynikající vlastnosti se považují známky nižší než 1,5.


nahoru

Za Promat-team Ing. Libor Fleischer
 
 

Velux

Jako každým rokem, i letos jsme pro vás přichystali sérii firemních dnů. Abychom v průběhu těchto prezentačních dnů přinesli informace nejen z „kuchyně Promat®“, spojili jsme se v pořádání s firmou VELUX.

Dosud proběhly firemní dny v Brně, Plzni, Praze a Hradci Králové. Připravují se akce v Českých Budějovicích, Ostravě a Zlíně.

Věříme, že VELUX i Promat připravili přednášky, které vás zaujmou.


nahoru

Za Promat-team Ing. Vilém Stanke
 
 

Odborný seminář: Vláknité izolační materiály

7. 11. 2006 se pod hlavičkou Silikátové společnosti ČR koná na pražské Novotného lávce odborný seminář zaměřený na vláknité izolační materiály a jejich hlavní aplikace v průmyslu a žárotechnice. Odborným garantem a hlavním organizátorem celé akce je Ing. Karel Lang, CSc. (e-mail: lang@mslz.cz). Pokud jste tedy příznivcem uvedených materiálů, pak neváhejte, spojte příjemné s užitečným a udělejte si výlet do podzimní Prahy.


nahoru

Za Promat-team Ing. Michal Přibyl
 
 

ProČas doporučuje

Hotel GALERIE, Třeboň, www.hotel-trebon.cz

V září jsme našli zase jedno krásné místo na zemi. V Třeboni, v jedné malebné uličce zvané Rožmberská, kousek od historického centra, svítí na vás novotou fasáda domu č. 35. Je citlivě zrekonstruován, vkusně zařízen a spočinout zde může jen 25 hostů. I proto je krásný… A ta kuchyně: svíčková jak od babičky, skvělé lívanečky, tataráček a mnoho dalších, slinné pohárky stimulujících laskomin, prostě jedna báseň. Točí tu Plzeň 10° i 12°. Komu je to málo, potěší jeho mlsný jazýček skvělý výběr vín z Vinařství Kovács. Inu není divu, když se pan majitel s panem provozním starají, je to poznat. Promat DOPORUČUJE!


nahoru

 
 

Požární bezpečnost staveb

www.promatpraha.cz/cs-CZ/?pozarni-bezpecnost-staveb/technicke-info


nahoru

 
Promat s.r.o.
V. P. Čkalova 22/784
160 00 Praha 6 - Bubeneč
tel.: +420 233 334 806
fax: +420 233 333 576
skype: promat.praha
GSM: 605 PROMAT
605 PROMAT
605 PROMAT
promat@promatpraha.cz
www.promatpraha.cz