Číslo 4

(prosinec 2006) - Veselé Vánoce a Šťastný Nový rok s Promatem !!

Vážený a milý Promačtenáři,

navzdory tomu, že sněhové vločky zůstávají zatím v pohotovosti a mluví se o nich spíše v předpovědích počasí či každodenních hovorech, Vánoční číslo čtvrtletníku ProČas® se dostává do Vašich počítačů či přímo do rukou právě teď.

V tomto vánočním čísle Vás informujeme zejména o proběhlých či plánovaných účastech na výstavách a velerzích, seminářích či konferencích, stejně jako na sportovních kláních. Nebudou chybět ani pravidelné rubriky Kdo je kdo a Doporučujeme, a také se dočtete, jak se budeme či nebudeme vyskytovat v pražské kanceláři či centrálním skladu v Lovčicích během přelomu roku.

Závěrem bychom Vám rádi všichni z redkace popřáli jménem firmy Promat krásně prožité vánoční svátky a v novém roce 2007 nejen úspěšné plnění firemních plánů a cílů, ale i oblíbených novoročních předsevzetí, zejména v osobním životě !!

Ing. Ladislav Zajíc,
Promat s.r.o.

 
 
 
Obsah
 
01   Vánoce? Vánoce!
 
02   Oznámení o provozu na přelomu roku 2006/2007
 
03   AQUATHERM 2006
 
04   PANELOVÝ DŮM A BYT 2007
 
05   Centrum regenerace panelových domů (CERPAD)
 
06   PKPO je partnerem seminářů o požární ochraně 20. – 22. 2. 2006
 
07   Nova Author Cup
 
08   PROMASIL®-950 KS
 
09   Gerlach
 
10   ProČas doporučuje
 
 

Vánoce? Vánoce!

,,Křesťanské svátky připomínající narození Ježíše Krista. Hlavní svátek od 4. století slaven 25. prosince. Původ asi v předkřesťanských oslavách zimního slunovratu.“ Tolik definice z encyklopedického slovníku.

Od té doby získaly Vánoce mnoho dalších podob a žánrů – od dramatu: W.Shakespeare – Mnoho povyku pro nic – přes horor: od posledního dne letní dovolené nás jímá hrůza, že „už zase budou Vánoce!“ – literaturu: Jaroslav Foglar – Boj o první místo – hlavně největší a nejdražší dárky – až po snahu o zvýšení ekonomických ukazatelů – prodat co nejvíc starého zboží za co nejvyšší ceny. Vánoce?

K zemi se snášejí první sněhové vločky, objevují se první stánky s vánočními stromky a v kádích šplouchají kapři. Vánoční atmosféra houstne a když začnou děti nadšeně rozbalovat dárky, nervozita a vyčerpání zmizí jako mávnutím proutku – kouzlo svátků nás pohltí a proto – Vánoce!

Přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků.


nahoru

za Promat-team Helena Apolínová
 
 

Oznámení o provozu na přelomu roku 2006/2007

s příchodem měsíce prosince Vám sdělujeme, že provoz v našich kancelářích firmy bude v době od poloviny prosince 2006 do začátku nové „prodejní sezony“ 2007 řešen následovně. Děkujeme Vám za pochopení a přejeme Vám úspěšný a klidný závěr roku 2006.


nahoru

Za Promat-team Ing. Jan Ohanka
 
 

Kdo je kdo?


nahoru

 
 

AQUATHERM 2006

V areálu pražského výstaviště se konal v době 21. 11. až 25. 11. 2006 mezinárodní odborný veletrh AQUATHERM zabývající se oblastí technického zařízení budov.

Firma Promat se této výstavy zúčastnila. Představovali jsme především správné řešení protipožárního zabezpečení jednotlivých druhů instalací systémy Promat, protipožární revizní dvířka se skrytými panty nové koncepce a spoustu dalších materiálů a konstrukcí.

Děkujeme za Váš čas a velký zájem při zastavení u našeho stánku


nahoru

Za Promat-team Ing. Petr Kejklíček
 
 

PANELOVÝ DŮM A BYT 2007

V době 22. až 24. 2. 2007 bude pořádat INCHEBA EXPO PRAHA na pražském holešovickém výstavišti odborný veletrh „PANELOVÝ DŮM A BYT 2007“.

Tento veletrh materiálů, výrobků, technologií a služeb pro revitalizaci panelových domů je především zaměřen na všechny problémové i pozitivní aspekty existující panelové výstavby. Součástí této prezentace bude odborná konference CEEERES.

V obou těchto částech bude zastoupena firma Promat, jakožto člen sdružení CERPAD.

Těšíme se na Vaši návštěvu.


nahoru

Za Promat-team Ing. Petr Kejklíček
 
 

Centrum regenerace panelových domů (CERPAD)

Dne 6. 12. 2006 se konal v sídle Hospodářské komory ČR na Praze 9, tématický seminář určený především pro osoby aktivně činné v oblasti správy, údržby a oprav panelových domů, ale také v odpoledním bloku pro projektanty a architekty.

Cílem tohoto semináře a dalších připravovaných v roce 2007 je výměna praktických zkušeností a společné hledání dalších cest, jak zajistit co největší efektivitu vložených prostředků při komplexní regeneraci panelových domů.

Samozřejmě, že požární ochrana je u revitalizace panelových domů jedno z důležitých témat, které není možné opomenout.

Firma Promat je členem sdružení CERPAD.


nahoru

Za Promat-team Ing. Petr Kejklíček
 
 

PKPO je partnerem seminářů o požární ochraně 20. – 22. 2. 2006

Profesní komora požární ochrany je spolu s Generálním ředitelstvím hasičského záchranného sboru partnerem Českého vysokého učení technického v Praze při pořádání seminářů z oblasti požární bezpečnosti staveb:

Seminář Navrhování konstrukcí při požáru podle evropských norem, který se koná 20. 2. 2007 je zaměřen na statické výpočty za požární situace a je určen pro statiky a projektanty požárně bezpečnostních řešení staveb.

Seminář 21. 2. 2007 nese název Zajištění požární bezpečnosti staveb v souladu s evropskými normami a shrnuje nové poznatky v problematice požární ochrany obecně.

Poslední seminář v řadě, Kontroly požárně bezpečnostních zařízení, který se bude konat 22. 2. 2007 je orientován na praktické provádění požární ochrany a je připraven pro pracovníky v oblasti realizace.

Semináře se konají vždy od 14:00 do 20:00 hod. v budově ČVUT, Thákurova 7, Praha 6. Pro každý seminář jsou připraveny textové pomůcky v rozsahu 100 stran. Semináře jsou zařazeny do systému celoživotního vzdělávání ČKAIT. Absolvování jednoho je navrženo na ocenění bodovou hodnotou 1. Vložné pro účastníky, kteří se zaregistrují do 31. 1. 2007, bude hrazeno z projektu strukturálních fondů Celoživotní vzdělávání v požární ochraně.

Podrobné informace a přihlášku na semináře lze nalézt na internetové adrese www.ocel-drevo.fsv.cvut.cz

Za ČVUT Prof. Ing. František Wald, CSc.,


nahoru

Za Promat-team Ing. Vilém Stanke
 
 

Nova Author Cup

Promat z kola nesesedl ani na podzim a přidal se k dalším více než 3 tisícovkám nadšenců i profesionálů, kteří se vydali na objížďku kolem Josefova Dolu v Jizerských horách. Pořadatelé známého cyklo-maratónu Nova Author Cupu, posledního ze série horských dýchánků na kolech, připravili trať opravdu znamenitě, organizace také byla bezchybná (což v takovém počtu účastníků není opravdu nijak jednoduché). Když k tomu připočteme vyjimečně teplé, podzimní počasí, které provázelo závodníky po celou dobu zápolení s časem, kolem či sebou samým, musíme opět s hrdostí říct, Promat byl při tom !!

V řeči čísel NAC – okruh o délce 62,5 km, kombinace asfaltových a panelových turistických tras s terénem v lesích či na loukách, doba strávená na trati se pohybovala v průměru kolem 3 až 3,5 hodiny.

Takto strávený víkend, kdy člověk spojí příjemné s užitečným, můžeme všem vřele doporučit!!


nahoru

Za Promat-team Ing. Jan Ohanka
 
 

PROMASIL®-950 KS

Krbařská a kamnářská sezóna v plném proudu – aneb znáte izolační desky PROMASIL- 950 KS?

Stále ještě „teplý“ podzim sice milovníkům zimních sportů pije krev, nicméně ti, kteří staví, si prodlouženou stavební sezónu nemohou vynachválit. Jistotou ovšem je, že zima dorazí, údajně již před Vánocemi a to bude příležitost zahřát mladé, či již postarší kosti u umně zhotovených kachlových kamen, či krbu. V této souvislosti Vám chceme představit jeden z nejrozšířenějších materiálů, které Promat na stavby krbů a kachlových kamen dodává: PROMASIL- 950 KS. Jde o samonosné kalciumsilikátové tepelně izolační desky, kterými se nahrazuje dříve běžně používaná minerální vlna. Rozměrová přesnost je samozřejmostí stejně jako zdravotní nezávadnost materiálu. Z tloušťek: 25 – 100 mm je vždy možno vybrat tu odpovídající pro příslušný typ zdi, či obestavby. Pokud zatoužíte po detailech, nebo dalších materiálech z našeho sortimentu pro stavby krbů a kachlových kamen zabruste, prosím, na naše domovské stránky www.promatpraha.cz a příslušný katalogový list (záložky: Vysokoteplotní materiály a Krbaři).


nahoru

Za Promat-team Dr. Ing. Michal Přibyl
 
 

Gerlach

A jelikož nejen kolem živ je člověk, uskutečnili jsme díky laskavé pomoci Ing. Michala Gašpera, ředitele FIRES s.r.o., 2. ročník vý- stupu na Gerlachovský štít. Tentokrát vyrazila vrcholová skupina 4 Proma-odvážlivců 17. 10. 2006 po sedmé hodině ze Sliezskeho domu v doprovodu dvou horských vůdců a Michala Gašpera. Inverze udělala své a my stoupali v krásném mrazivém slunečném vzduchu nad mraky, které vypadaly jako sníh.

Hory okolo nás jsou tmavé, ověnčené jen občasnými ostrůvky sněhu a ledu, který ještě nestihl roztát. Zkrátka krásná scenérie, jednalo-li by se o normální výšlap po chodníčcích.

Po hodině ostré chůze jsem došli pod skalní masiv, kde nám zmrzl úsměv na rtech. Naše nástupová cesta byla zasypána sněhem, namrzlé stupy svítily namodralým světlem. Ve stínu zima. Jdeme na to.

První kontakt se skálou je nesmělý, po pár metrech jsme již jistější a smíření s osudem. Na vrchol nás čekají čtyři hodiny cesty. Odměnou je nám nádherný výhled, modré nebe, skály, slunce a na vrcholu podání ruky. Inverze již částečně pominula, v údolích je vidět lehké cáry mlhy. Doplnění tekutin, čokoláda, pár fotek a půlhodinka na vrcholu je tatam.

Cesta dolů je horší než nahoru, trvá ale naštěstí jen dvě hodiny. Jsme rádi, že to máme za sebou a že nás hora přijala. Cítím únavu, štěstí a ohromnou pokoru.


nahoru

Za Promat-team Ing. Ladislav Zajíc
 
 

ProČas doporučuje

Promat je znám svou přízní k dobrým mokům a chutným krmím. Proto upozorňujeme na nové, již desáté vydání průvodce po nejlepších a nejzajímavějších restaurantech v Praze a celé ČR “Maurerův výběr GRAND RESTAURANT 2007”. Ten představuje 399 gastronomických podniků, které známkovalo 369 nezávislých hodnotitelů. Ti nejlepší se nacházejí v rubrikách TOP 10 podle kvality jídla, obsluhy a interiéru. Najdete zde také doporučení od hlavního sládka Plzeňských pivovarů na 20 hospod, které čepují nejlepší pivo a dále od nejznámějšího sommeliéra tipy na TOP 10 českých a moravských vín podle jeho názoru.

Dobrou chuť a na zdraví!


nahoru

 
 

Požární bezpečnost staveb

www.promatpraha.cz/cs-CZ/?pozarni-bezpecnost-staveb/technicke-info


nahoru

 
Promat s.r.o.
V. P. Čkalova 22/784
160 00 Praha 6 - Bubeneč
tel.: +420 233 334 806
fax: +420 233 333 576
skype: promat.praha
GSM: 605 PROMAT
605 PROMAT
605 PROMAT
promat@promatpraha.cz
www.promatpraha.cz